O pohár starosty města Ostrov:Šipkový klub

O pohár starosty města Ostrov

V Ostrovské pivnici Kolečko se v sobotu 20.května pořádal jubilejní 10. ročník Májové šipky. " O putovní pohár starosty města Ostrov ". Turnaj je sice všem veřejně přístupný, ale pro změnu zase není tolik medializován. Májová šipka je po ostrovském Memoriálu prostě nejoblíbenější místní turnájek, na kterém se schází takřka jen domácí ligový hráči, kamarádi, amatéři, rodáci a nebo ti co mají s našim městem něco společného. Taková neskutečně pohodová, přátelská a hlavně uvolněná atmosféra se nedá srovnat s žádným jiným turnajem v širokém okolí! Letos se turnaje zúčastnilo rekordních 26 šipkových nadšenců. Přesněji 23 mužů a veliká škoda, že je 3 ženy! Ti ostrováci kteří byli pozvání a nedorazili, přišli skutečně o hodně. Tenhle šipkový svátek prostě musíte začít!

Májová šipka měla naplánovaný start na 18:30. Pozván byl i nový starosta našeho krásného města Ostrov David Hanakovič. Očekávání zda dorazí bylo veliké. Nakonec tento velice sympatický a milý člověk na zahájení přišel. Seznámil se s hráčema a pogratuloval ostrovským Škodíkům za vicemistra extraligy západočeského kraje. Šipky ho na první pohled hned uchvátili a tak do budoucna přislíbil možnou spolupráci a podporu od našeho města! Odhodem první šipky do single 9 tak starosta zahájil tento prestižní turnájek pod názvem Májová šipka. Po té ještě asi další hodinku seděl s hráčema u stolu, debatoval a koukal na šipkové výkony hráčů a hráček  Prohry v turnaji bral každý velice sportovně a s úsměvem. Vždyť o tom především tento speciální turnájek převážně je. Tentokrát byly pro ty nejlepší připraveny lahvinky, spousta propagačních předmětů a knížek o našem krásném městě a věcné dary od pivnice Kolečko. Nesmíme opomenout ani každoroční krásné akrylátové poháry po ty nejlepší - včetně toho putovního. Čtyřnásobný a zároveň loňský vítěz Štěpán Tunkiv se do turnaje bohužel nepřihlásil a tak bylo všem jasné, že se pohár bude předávat novému majiteli. Nikdo ten den neodešel s prázdnou. Každý dostal nějakou tu cenu a to je vždy hlavní motto tohoto vyhlášeného turnaje! Pro všechny zúčastněné byly připraveny bohaté obložené mísy a rovněž i párky v rohlíku. Na Májové šipce jsou pokaždé závěrečné hry náročnější a celkový vítěz tak musí opravdu projevit své herní kvality. Tentokrát to však bylo více fyzicky i alkoholově náročnější I přesto však posledních šest hráčů hrálo na tři vítězné legy.Na posledním místě a tím i právoplatnou vokurkou turnaje se v rostřelu stal Péťa Beseda. Nejlepší ženou turnaje byla domácí skvělá hráčka Petra Peterková. Druhá skončila rovněž Škodice Mirka Esková. Třetí místo obsadila amatérka Maruška Besperátová. V hlavním turnaji se na celkové a společné 7.-8. místo dostali bombarďáci Renda Loučim a Jirka Semera. Dělené páté a šesté místo patřilo nejlepší ženě Petře Peterkové a Františku Hochmannovi . Pro bramboru - a pohárek za čtvrté místo si došel Lukáš Ogorek. Ve finále levé strany si to na tři vítězné legy rozdali nejlepší amatér turnaje Ladislav Urban a Kuba Eis. Kuba nakonec Ládíka 3:1 porazil a probojoval se do celkového finále, kde na něho čekal Miroslav Fiala. Dlouholetý a zároveň nejlepší Škodík pro něhož to byl jeden z posledních zápasů v ostrovském vicemistrovském dresu. Po sezóně se totiž stěhuje do teamu svého rodného Sokolova. Finálový zápas mezi Kubou a Mírou mělo neskutečné grády a doslova elektrizující atmosféru. Kuba dokázal Míru ve finále poměrem 3:2 srovnat a tak se šlo do superfinále, které svojí atmosférou připomínalo nedávno skončený Czech Darts Open v Praze.Oba Škodíci, jak Míra tak i Kuba už byli dost společensky unaveni a tak jim zavřít vytoužený double někdy trvalo až nečekaně dlouho  Nakonec vyhrálo mládí před zkušenostma. Kuba tak dokonal obrat ve svůj prospěch. Po výsledcích 3:2 a 3:1 si tak zcela po právu po vítězném doublu mohl zakřičet radostí a zvedl nad hlavu ten „nejcennější“ putovní pohár starosty města.

Všechna čest oboum hráčům za předvedené výkony a hlavně veliká poklona a poděkování Mírovi Fialovi za nádherně strávené roky u Škodíků. Ostrovský klub tak přeje mnoho úspěchů v novém sokolovském teamu!

Předávaly se i ceny za nejvyšší zavření a bingového krále. Cenu za nejvyšší zavření a to s číslem 114 si domů odnesl Zdeněk Štěpánek. Bingový král pro změnu putoval k Tomášovi Spruzsanskému. Všichni zúčastnění byli s podařenou akcí nadmíru spokojeni a náramně se bavili až do samotného konce, který skončil odhadem někdy kolem půl noci  Po té se ještě vesele putovalo městem a šlo na tanečky, které trvaly až do brzkých ranních hodin  Veliké poděkování patři Pivnici Kolečku, jejímu skvělému personálu za bravurně odvednou práci, panu starostovi za účast a hlavně všem sponzorům za pěkné ceny! Kdo z místních šipkařů nedorazil, tak může opravdu a pouze jen litovat! Za mě osobně byl tenhle jubilení 10.ročník opravdu nejlepší a nejvydařenější. Už teď se všichni zúčastnění těší na ten další 11. ročník, na který Vás všechny srdečně zveme.

Výsledkovou listinu najdete zdehttps://www.sipky.org/?region=kvk&page=vysledkova-listina-turnaje&tour=10497890