2. ročník Ostrovské TOPky:Šipkový klub

2. ročník Ostrovské TOPky

V sobotu 17. června se závěrečným finálovým turnajem ukončila v Ostrově na Kolečku série 36 turnajů TOP. Nejlepších 24 hráčů podle sezónního žebříčku dostalo vstupenku na velké finále, ve kterém se hrálo o naspořené peníze a velké medaile. Radost a pocit z výhry byl však nenahraditelný. Organizátor turnaje Mrňda zařídil nový krásný putovní pohár a k tomu přidal do banku jako sponzorský dar ještě nějakou tu kačku navíc :-) Celkový bank tak měl hodnotu 4 500,- která se v sobotu rozdělila mezi ty nejlepší finalisty. Před hlavním turnajem se ještě nadělovaly poháry a peněžní odměny za sezónní umístění. Celkové první místo patřilo Zdeňku Štěpánkovi, který nechyběl z 36 turnajů ani jednou! Nejlepší ženou se s velkým náskokem stala Petra Peterková. Po té se už rozjelo velké finále turnaje TOP. V základních skupinách se určitě bylo na co koukat. O dramatické a vypjaté zápasy nebylo nouze. Nejvyrovnanější snad byla skupina B, kde o prvních třech místech rozhodovala mini tabulka. Bratrovražedná skupina D měla taky náboj až do posledního legu. Černého koně tam nakonec dostali oba náhradnící. Z každé skupiny postoupili 4 nejlepší hráči do vyřazovacích bojů Play Off. V něm se už hrálo na 3 vítězné legy a ani tam nebyla nouze o velké překvapení. Snad největší z nich byla famózní jízda Verunky Štroblové z Nejdku, která skončila na celkovém 3.místě! A to jí chyběl jen malý krůček k postupu do finále. Loňský první vítěz Ostrovských turnajů TOP Leoš Ševčík skončil překvapivě už ve čtvrtfinále. Konečnou stopku mu udělil Zdeněk Štěpánek a to poměrem 3:2. Finálová dvojice tak měla složení Jirka Trnka z Kraslic a již výše zmiňovaný Zdeněk z Domina. Hralo se na 4 vítězné legy. Na Zdeňkovi se už projevilala herní a společenská únava. Cestou do finále v KO pavouku musel odehrát 14 legů a vypít nespočet panáků, natož jehož soupeř odehrál pouze 11 legů a byl stále svěží :-D Finále tak mělo jasného vítěze v podání Jirky Trnky a to v poměru 4:1. Zdeněk ale svým krásným projevem pak přijal porážku a sportovně uznal, že Jirka vyhrál zcela zaslouženě a právem. "Čočkyn" pak hrdě předal svůj putovní pohár novému majiteli. Celkový vítěz druhé TOPky Jiřík pak přijímal od všech přítomných veliké gratulace a radostně pózoval všem fanouškům před objektivem :-) Dovršil to i úžasným gestem - nechal putovní pohár na Kolečku. Fakt dobrá práce Sakala! V ženské časti turnaje se odehrál DKO pavouk, ve kterém se rozhodovalo o nej ženě. Kdyby nevyhrála bronzová z celkového turnaje Verunka asi by to nebylo by to spravedlivé, ale ta dominovala i v ženské části a tak se po právu stála hrdinkou a nejlepší ženou toho dne! Veliká gratulace do Nejdku. Jako druhá skončila náhradnice Kateřina Ogorková. Petra Peterková neměla svůj den. Ve své skupině skončila s jednou výhrou až na posledním 6. místě a moc velkou radost jí ani neudělala "až" třetí příčka mezi ženami. Na tento velmi, ale opravdu velmi povedený turnaj se určitě bude ještě dlooouho vzpomínat. Ta atmoféra na Kolečku je vždy opravdu báječná a jen málokteré místo jí může konkurovat. Všem ještě jednou moc děkujeme za účast, těšíme se na Vás v sezónně 2017 / 2018 a doufáme, že nám i nadále zanecháte přízeň. Škodíci Ostrov olééé :-)

Celkové výsledky závěrečné FINÁLOVÉ TOPky - 17.8.2017

1. Jirka Trnka - Nikola Kraslice